نوشته شده توسط امیر لطفی 2 سال پیش

راهکارهایی برای موفقیت در کنکور (بخش اول)

برنامه‌ریزی، مهم ترین اصل برای موفقیت

برنامه ریزی، اصلی‌ترین مبحثی است که به هیچ وجه نباید از آن غافل شد و باید از نخستین روزهای مدرسه آن را سرلوحه کارها قرار داد. در واقع آینده از آن کسانی است که با برنامه ریزی درست و هدفمند در دوران دبیرستان و بخصوص در سال کنکور (سال چهارم) از حداکثرهایشان استفاده کنند؛ پس حتماً  یک دفتر برای برنامه ریزی تهیه کنید و آن را پر نمایید؛ زیرا شما را منظم‌تر می کند و باعث ایجاد تعادل در برنامه‌تان می شود.

در این برنامه‌ریزی باید حتماً درس هر روز را بگنجانید. اگر شما درس هر روز را همان روز بخوانید، یک ساعت وقتتان را می گیرد، و اگر آن را به دو روز بعد موکول کنید، دو برابر و اگر به هفتۀ بعد موکول کنید انگار یادگیری انجام نشده است.

 پس سعی کنید که حتی‌الامکان درس هر روز را در همان روز بخوانید. ضمناً ساعت مطالعه‌تان را نیز به حد ایده‌آل برسانید. کنکوری‌ها حداقل هفته‌ای ۵۰ ساعت و گروه پایه ۳۰ تا ۴۵ ساعت مطالعه داشته باشند. سعی کنید که تنوع در خواندن داشته باشید؛ به این صورت که روزانه حداقل دو درس تخصصی و یک درس عمومی بخوانید و بتدریج ساعت مطالعه‌تان را بالا ببرید.

278255331952512041292533321627211218137216

تکنولوژی‌های جدید در دوران  کنکور

زندگی امروز با ابزار و وسایل جدیدی همراه است. رایانه و تلفن همراه از جمله این ملزومات است. دانش‌آموزان، بویژه داوطلبان کنکور، در استفاده از این وسایل باید بسیار دقت داشته باشند.  به تجربه دیده‌ایم که کمتر داوطلبی در دوران دبیرستان به این وسایل وابسته بوده و از آنها برای تفریح و گذران وقت استفاده می‌کرده و در آزمون سراسری نیز موفق بوده است. خوب است که خودمان را نیز گول نزنیم و بپذیریم که استفادۀ بهینه  و هدفمند از این وسایل نداریم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Single Sign On provided by vBSSO